Ingredients necessaris per cada recepta
70 Kg de castanyes
Lamines pels dibuixos
1 premi pel guanyador de cada curs
1 detall pels membres del jurat (3 membres)
85€ per curs (9 cursos) en material per complementar el pati
15 Kg de xocolata en pols
50 L de llet
(El cole pagarà la coca)
Això seria el cost en productes i materials necessaris minim per muntar la Quina, sense comptar els premis
__________
__________
__________
__________
I a més de tots aquests diners destinats a l’organització de les activitats de l’AFA, cal una gran tasca prèvia: moltes reunions, desplaçaments, compra de productes, organització i coordinació constant. Tot això implica dedicar-hi temps personal de manera altruista, així com assumir despeses com la gasolina i altres costos logístics. Totes aquestes activitats es poden consultar detalladament a l’apartat de calendari, on també s’especifica el cost de cadascuna.
Finalment, també volem posar en valor l’esforç humà que sovint no es veu: les hores invertides fora de l’horari laboral i familiar, la implicació continuada i el compromís de les persones voluntàries que fan possible que l’AFA funcioni i que les activitats arribin a tota la comunitat educativa.